تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
6 اکتبر 2019
110 بازدید
نظر %

باند فلشخور

منظور از باند فلش خور باندهایی می باشند که قابلیت پخش فایل های صوتی را از طریق درگاه USB، بلوتوث و AUX را دارد. برای آشنایی بیشتر با باند فلشخور اکتیو بهتر است به ساختار کلی این باند و نحوه کار و کاربرد آن بپردازیم.

 

باند اکتیو

برای اینکه یک باند فلشخور قابلیت پخش فایل صوتی را داشته باشد باید از نوع باندهای اکتیو باشد. باند اکتیو از سری اسپیکرهایی می باشد که دارای آمپلی فایر داخلی می باشد و جهت راه اندازی نیازی به آمپلی فایر مجزا نخواهد داشت. معمولا آمپلی فایر در قسمت پشت باند اکتیو طراحی می شود و بسته به نوع آن می تواند از ورودی های فلش، بلوتوث، رم، ورودی میکروفن، ورودی AUX و … پشتیبانی کند. در پنل آمپلی فایر باند اکتیو ولوم های جانبی نیز طراحی شده است تا بتوان حجم صدا و همچنین زیر و بم آن را تنظیم کرد.

 

اندازه و قدرت باند فلشخور

باند اکتیو فلش خور دارای قدرت های مختلفی می باشد که این قدرت توسط بلندگوی داخلی و آمپلی فایر موجود مشخص می شود. سایز بلندگوی باند فلشخور می تواند 4.5 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12 و 15 اینچ باشد و هرچه سایز بلندگوی آن بزرگتر و آمپلی فایر قوی تر باشد صدای پخش شده دارای دامنه بشتری خواهد بود. به این نکته نیز توجه فرمایید سایز بزرگتر بلندگوی داخلی موجب می شود تا بیس صدا نیز بشتر شود و در نتیجه قدرت پرتاب باند فلشخور نیز افزایش خواهد یابد.

 

موارد استفاده باند فلشخور

از باند های اکتیو فلش خور برای پخش فایل صوتی از طریق درگاه فلش مموری، رم استفاده می شود. این تنها گزینه پخش نخواهد بود بلکه در مدل های بلوتوث دار از طریق اتصال سایر دستگاه ها با بلوتوث می توان فایل صوتی و تصویری را پخش کرد همچنین بوسیله ورودی کمکی AUX با کابل به دستگاه های پخش کننده متصل می شود. از باند اکتیو در جشن ها، مهمانی ها، سخنرانی، مراسمات مذهبی و یا جهت اتصال به ادوات موسقیقی استفاده می شود.

 

راه اندازی باند فلش خور

برای راه اندازی باند اکتیو نیاز به برق شهری می باشد که توسط کابل پاور می توان به برق 220 ولت متصل کرده و باند را راه اندازی کرد. در برخی از مدل ها نیز ورودی 12 ولت در نظر گرفته شده است تا بوسیله باطری و برق اتومبیل بتوان آن را راه اندازی کرد.

باند فلشخور پرتابل شارژی

                   اکو پرتابل شارژی فلشخور

 

در برخی از برنامه های صوتی نیاز است تا در راهپیمایی، کوهنوردی و … که برق در دسترس نیست بتوان فایل صوتی پخش کرد از این رو برخی از شرکت ها اقدام به طراحی باطری شارژی داخلی در باندهای فلشخور مرده اند تا با شارژ باطری را به صورت سیار نیز استفاده کرد. معمولا این مدل از باندهای اکتیو با نام اکو شارژی پرتابل به مشتریان عرضه می شود که دارای قدرت کمتری نسبت به باندهای اکتیو می باشند.

 


نویسنده مطلب admin

    برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت