تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
12 دسامبر 2019
206 بازدید
نظر %

بلندگو دکوراتیو

اسپیکر دیواری و یا همان بلندگوهای دکوراتیو از جمله باندهای پر کاربرد در سیستم های صوتی پیجینگ و پخش موزیک می باشد. بیس و حجم صدای بلندگوهای دکوراتیو به بلندگوی داخلی آن بستگی دارد و با افزایش سایز بلندگوی آن بیس و حجم صدا افزایش می یابد.

 

بلندگو دکوراتیو تووی و فول رنج

اسپیکر دکوراتیو در دو تیپ ساده و یا همان فول رنج و تووی طراحی و تولید می شوند و تفاوت این دو در نوع ساختار داخلی و تعداد بلندگوهای داخلی آن می باشد. در اسپیکر دکوراتیو تووی از دو عدد بلندگوی داخلی ( ووفر و تیوتر ) استفاده شده است و یک عدد کراس آور تفکیک سیگنال صوتی را انجام می دهد. در اسپیکر دکوراتیو فول رنج فقط از یک عدد بلندگوی داخلی استفاده شده است که فرکانس های میانی صوت را پخش می کند.

 

فرکانس صوتی چیست؟؟؟

زمانی که یک سیگنال صوتی توسط خواننده و یا دستگاه و آلات صوتی تولید می شود دارای بازه های مختلف صوتی از جمله زیر و بم می باشد و در مرحله بعد توسط میکسر تعغیرات فرکانسی برروی این سیگنال دریافتی اعمال می شود تا یک صدای با کیفیت و بدون نویز داشته باشیم تعغیرات ایجاد شده را با دستکاری فرکانس و دامنه های صوتی انجام می دهند.

 

انتخاب اسپیکر فول رنج و یا تووی؟؟؟

همانطور که توضیح داده شد بلندگوهای دکوراتیو 2way کیفیت پخش بالاتری دارند، از این جهت برای پخش موزیک و اجرای زنده بسیار مناسب هستند. این نکته را در نظر داشته باشید که اسپیکرهای دکوراتیو تووی دارای قیمت بالاتری نسبت به نوع فول رنج می باشند، معمولا در سیستم های صوتی پیجینگ که هدف پیج کردن و یا پخش موزیک ساده پس زمینه می باشد از بلندگوهای دکوراتیو فول رنج استفاده می شود. نام دیگر این باندهای فول رنج، بلندگو دیواری و بلندگو ستونی می باشد.

 

اسپیکر دکوراتیو اهمی – ولتی

اسپیکرهای دکوراتیو در دو مدل اهمی و ولتی تولید می شوند، باند دکوراتیو ولتی دارای ترانس مچینگ می باشد که با آمپلی فایرهای ولتی 70 و 100 ولت راه اندازی می باشد و نوع دیگر آن که از نوع اهمی می باشد در مدل های تووی با کراس آور داخلی و در مدل های فول رنج مستقیما به آمپلی فایر اهمی متصل و راه اندازی می شود.
از مزایای بلندگوهای دکوراتیو ولتی این می باشد که می توان در پروژه های صوتی که نیاز به تعداد زیاد اسپیکر می باشد با یک عدد آمپلی فایر ولتی تمام بلندگوهای دکوراتیو ولتی را راه اندازی کرد. اگر بدنبال کیفیت پخش بالا هستید نوع اسپیکرهای دکوراتیو اهمی را پیشنهاد می کنیم.

 

انتخاب سایز مناسب اسپیکر دکوراتیو

بلندگو داخلی اسپیکرهای دکوراتیو معمولا در سایزهای 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 ، 12 و 15 اینچ طراحی و تولید می شود و برای انتخاب هریک از آن ها متناسب با فضا و نوع استفاده اقدام می شود.
اسپیکرهای سایز کوچک دکوراتیو 2WAY معمولا برای بوتیک و فروشگاه ها جهت پخش موزیک پس زمینه استفاده می شود و برای سالن های کنفرانس و نمایشگاه ها باندهای دکوراتیو سایز متوسط انتخاب می شود. برای فضاهایی مانند تئاتر، تالار و اجرای موزیک زنده از باندهای دکوراتیو سایز بزرگ 12 و 15 اینچ انتخاب می شود.
رنگ بدنه اغلب باندهای دکوراتیو در دو رنگ مشکی و سفید می باشد و انتخاب نوع رنگ با توجه به محیط و دکور فضای مورد نظر انتخاب می شود. 

 

بلندگو دکوراتیو ضدآب

بلندگوی دکوراتیو ضد آب نوع دیگری از اسپیکرهای دکوراتیو می باشد که در فضاهای مرطوب و شرجی مانند شمال و جنوب ایران کاربرد دارد. باند دکوراتیو ضد آب را می توان در فضاهای آزاد نیز نصب کرد و در برابر نفوذ آب عایق می باشند. دقت داشته باشید در انتخاب و خرید نوع ضد آب این اسپکرها، بلندگوی داخلی آن نیز از نوع ضد آب باشد و پس از مدتی دچار پوسیدگی و خرابی نشود.

 

باند دکوراتیو اکتیو

منظور از اکتیو در اسپیکرها، آمپلی فایر داخلی می باشد که برای راه اندازی و پخش صدا دیگر نیازی به آمپلیفایر مجزای خارجی نمی باشد. آمپلی فایر موجود در باند دکوراتیو اکتیو توانایی راه اندازی بلندگوی داخلی خود را دارد و در برخی از مدل ها علاوه بر راه اندازی بلندگوی خود قادر است یک عدد بلندگوی دکوراتیو جانبی را نیز راه اندازی کند. پخش صدای بلندگوی دکوراتیو اکتیو توسط میکسر صوتی که به ورودی AUX اسپیکر دکوراتیو اکتیو متصل می شود انجام می شود.

شما می توانید با مراجعه به دسته بندی باندها در سایت بانی باند اسپیکر مورد نیاز خود را انتخاب و قیمت های آن را مقایسه سپس اقدام به خرید کنید.

 

واحد آموزش مشتریان بانی باند


نویسنده مطلب admin

    برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت
    Open chat
    کارشناس فروش
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟