تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
1 آوریل 2020
63 بازدید
نظر %

بلندگو سقفی

بلندگو سقفی یکی از محصولات و تجهیزات صوتی است که از کارایی بسیار منحصر به فرد و خاصی پیروی می کند. به دلیل عملکرد های جالبی که در این نوع از تجهیزات صوتی به کار رفته است، اسپیکر سقفی به محصولی بسیار پرطرفدار و دوست داشتی تبدیل کرده است. اگر شما نیز علاقه بسیار زیادی به راه اندازی یک سیستم صوتی در منزل و یا حتی محیط کار خود را دارید استفاده از بلندگو سقفی می تواند برای شما بسیار مناسب باشد.

باند های سقفی از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند و از آن جهت که می توان آن ها را به صورت توکار درون سقف جایگذاری کرد بسیار کم حجم تر بوده وظاهر سالن ها را نیز تغیر نمی دهند. کیفیت صدا در باند سقفی بسیار بالا بوده و همین موضوع نیز باعث شده تا کاربرده زیادی داشته باشد و بتوان از آن در بیشتر مکان ها و سالن ها استفاده نمود. در واقع با بلندگوی سقفی می توانید صدا را به طور یکنواخت در کل سابن پخش کند و دیگر فصایی را برای قرار دادن بلندگو ها اختصاص ندهید.

 

بلندگوی سقفی

اسپیکر سقفی

انواع بلندگو های سقفی

بلندگوی سقفی به دو مدل دسته بندی می شوند که از نظر کاربردی و کیفیت پخش صدا این دسته بندی صورت گرفته است. اولین مدل از بلندگوهای سقفی فول رنج نام دارد. اسپیکر های سقفی فول رنچ سیستم های پیجینگ که فقط برای پیج کردن استفاده می شوند کاربرد بیشتری دارند، مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها ،ادارات و دانشگاه ها، همچنین مکان هایی که درخواست پخش موزیک با کیفیت بالا را نداشته باشند از استفاده کنندگان این نوع اسپیکر به شمار می روند، مانند بعضی از مجتمع های تجاری. لازم به ذکر است این نوع اسپیکر های سقفی از نظر افتصادی نیز مقرون به صرفه هستند و قیمت پایین تری نسبت به بلندگو های سقفی تو وی (Two Way) دارند.

از اسپیکر های سقفی تو وی 2way در لابی های ساختمان، آپارتمان های لوکس، سالن های اجتماعات ، رستوران ها وکافی شاپ ها و بوتیک ها استفاده می شود. این سیستم به طور کلی در مکان های با درخواست کیفیت پخش بالاتر استفاده می شود.

این نوع اسپیکر های سقفی به دلیل داشتن تیوتر و ووفر دارای تفکیک صدایی بالا هستند به همین دلیل کیفیت پخش آنها نسبت به نوع فول رنج بالاتر است . وجود ووفر و تیوتر در باند سقفی موجب می شود تا صداهای زیر و بم به صورت مجزا بلندگوی مربوط به خود پخش شود و این امر موجب می شود محدوده فرکانسی وسیع تر شود و فرکانس های صوتی مختلف از بلندگو پخش شود.

 

بلندگوی سقفی

باند سقفی

تعداد بلندگو های مورد نیاز

عوامل مختلفی برای در نطر گرفتن و مشخص کردن تعداد بلندگو های مورد نیاز برای یک سالن وجود دارد و حتی طریقه ی قرار دادن بلندگوها درسالن نیز بر روی پخش صدا به صورت یکنواخت در کل محیط نیز تاثیر گذار می باشد. از جمله عواملی که باید بر حسب آن ها تعداد بلندگو ها را مشخص کرد مساحت سالن ، بلندی سقف ، نحوه ی قرار دادن بلندگو ها و نویز های موجود در محیط می باشد. بدیهی است که اگر بلندگو ها را به صورتی مناسب و در جایگاه ها و فواصلی درست نصب کنید به تعداد کمتری بلندگو نیاز دارید. در واقع برای آن که بتوانید در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید و از تعداد مناسب بلندگو سقفی استفاده کنید تا کیفیت پخش صدا نیز مناسب باشد.

 

مزایای اسپیکر سقفی

بهره گیری از فصای سقف: این ویژگی به خصوص در مکان هایی با مساحت کم نمود بیشتری می یابد. استفاده از فضای سقف باعث خواهد شد فضای بیشتری در چیدمان اتاق در اختیار داشته باشیدو تجهیزات صوتی در سقف جانمایی می شوند.

کابل کشی زیباتر: اگر تمایل دارید کابل های سیستم صوتی پنهان باشند و روی زمین مشاهده نشوند، اسپیکر سقفی گزینه ای بسیار مناسب است. کابل کشی های اسپیکر سقفی باعث زیباتر شدن محیط می شود و به علاوه مانعی در چیدمان داخلی محل نصب ایجاد نخواهد کرد. کلیه مدارهای الکتریکی این اسپیکر نیز در سقف پنهان خواهند بود. به علاوه نوعی از اسپیکر سقفی بدون نیاز به کابل کشی و دارای قابلیت بلوتوث می باشد.

کاهش تداخل آکوستیک: صداها در محیط به وسیله عناصر مختلف جذب می شوند. وسایل اتاق، تمام لوازم قرار گرفته بر ری زمین یا زوی دیوار ها می توانند صدای حاصل از بلندگو ها را جذب کنند. با نصب اسپیکر ها بر روی سقف این تداخل آکوستیکی کاهش چشمگیری خواهد داشت.

ویژگی ترانس مچینگ: این ویژگی در اکثر اسپیکرهای سقفی وجود دارند و باعث تبدیل اسپیکر سقفی از حالت اهمی به ولتی می شود. اهمیت این ویژگی زمانی آشکار می شود که شما بخواهید تعدادی زیادی از اسپیکر ها را به راحتی کابل کشی کنید. با تبدیل شدن اسپیکر های سقفی به حالت ولتی می توان همه آنها را به صورت موازی و با پیچیدگی کمتر کابل کشی کرد. به علاوه زمانی که نیازی به کابل کشی موجب افت اهم خواهد شد ولی در حالت ولتی این اتفاق رخ نمی دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 


نویسنده مطلب admin

    برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت