تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
21 ژوئن 2020
25 بازدید
نظر %

تجهیزات سالن کنفرانس صوتی و تصویری جهت نصب و استفاده در سالن های جلسات

جهت برگزاری بهتر جلسات نیاز به سالن کنفرانس می باشد و این سالن نیز به تجهیزات سالن کنفرانس نیاز دارد. تجهیزات مورد استفاده در سالن جلسات از نوع صوتی و تصویری می باشد که در کنار یکدیگر به برگزاری بهتر جلسات کمک می کند.

تجهیزات سالن کنفرانس براساس طرح و نقشه ای که توسط مهندسین صوت ارائه می گردد تهیه و در سالن کنفرانس نصب و راه اندازی می شود. در این بخش قصد داریم تعدادی از تجهیزات سالن کنفرانس که از اجزای اصلی بشمار می روند به شما معرفی کنیم.

میکروفن ریاست (CHAIRMAN)

تمامی سیستم های کنفرانس از هر نوعی که باشند، خواه سیم دار یا بی سیم، می بایست در مجموعه ی خود یک کنسول ریاست در کنار سایر میکروفن ها قرار دهند تا بدین ترتیب کسی که به عنوان رئیس جلسه پشت میز می نشیند این امکان را داشته باشد تا در صورت لزوم دستوراتی را روی سایر میکروفن ها اعمال کند. این دسترسی در سیستم های آنالوگ و دیجیتال متفاوت است، همینطور بسته به برند سیستم کنفرانس، قابلیت ها می تواند متنوع باشد اما مهم ترین چیزی که درمورد آن ها می توان بیان کرد، امکان خاموش کردن سایر میکروفن ها، رای گیری و انجام حضور و غیاب می باشد.

سیستم کنفرانس

سیستم میکروفن کنفرانس

میکروفن جایگاه یا شرکت کننده (DELEGATE)

میکروفن هایی هستند که قالب یک سیستم کنفرانس را تشکیل می دهند و به تعداد افراد حاضر اتاق از آن استفاده می شود. البته گاها در برخی پروژه ها دیده شده که به صورت دو تا یکی (نصف افراد حاضر در سالن) از آن ها بهره می برند. میکروفن های جایگاه تفاوت چندانی با میکروفن ریاست ندارند و اختلاف آن ها در چند قابلیت ساده که میکروفن های جایگاه کمتر از میکروفن ریاست دارند خلاصه می شود.

منبع تغذیه سیستم کنفرانس

طبیعتا سیستم های کنفرانس و میکروفن های آن، چون تحت عنوان یک سیستم عمل می کنند پس طبیعتا نیاز به یک بخش مدیریت و تنظیمات در مجموعه ی خود دارند که منبع تغذیه سیستم های کنفرانس نام می گیرد. منبع تغذیه در سیستم های کنفرانس آنالوگ و دیجیتال شکل های متفاوتی به خود می گیرد اما حقیقت این است که هر دو برای یک هدف ساخته شده اند و آن هدف ایجاد ارتباط میان میکروفن های کنفرانس و سایر قسمت های صوتی و تصویری سالن همچون آمپلی فایر و بلندگو ها یا دوربین و نمایشگر می باشد.

ناگفته نماند که منبع تغذیه در سیستم های فول دیجیتال امکانات بیشتری نسبت به سیستم های آنالوگ خواهد داشت که بارز ترین آن ها ست شدن با دوربین و نمایشگر سالن می باشد که این امکان در سیستم های آنالوگ وجود ندارد.

دوربین کنفرانسی

دوربین های کنفرانسی از مهم ترین ابزار جانبی و مکمل در سیستم های کنفرانس دیجیتال به حساب می آید. سیستم های دیجیتال این امکان را دارند که از طریق منبع تغذیه خود با دروبین های رباتیک یا اتوتراک ست شوند و پس از تعریف آی دی و پری ست برای هر کنسول میکروفن به طور هوشمند از فرد سخنران شروع به فیلم برداری می کند. سپس می توان نتایج را برای مدت دلخواه ذخیره و بایگانی نمود.

دوربین های کنفرانسی به دوصورت آنالوگ و HD در بازار موجود هستند که متناسب با منبع تغذیه خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

رکوردر ضبط صدا و تصویر

ضبط صدا و تصویر جلسات یکی از ملزمات یک سیستم خوب کنفرانس محسوب می شود که این مهم گاهی به کمک رکوردر صدا و تصویر وگاهی بوسیله ی همان منبع تغذیه انجام می شود. البته همه چیز بستگی به نوع منبع و سیستم شما دارد. در صورتی که دستگاه شما قابلیت ضبط صدا و تصویر جلسات را داشته باشد دیگر نیازی به این وسیله ی جانبی نخواهید داشت.

مواردی که باهم بررسی کردیم جزو تجهیزات سالن کنفرانس محسوب می شود اما دسته دیگری از لوازم و ادوات نیز وجود دارد که جزو تجهیزات جانبی صوت سالن به حساب می آید که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

آمپلی فایر صوت سالن کنفرانس

اگر چه کنسول های میکروفن کنفرانس دارای بلندگوی داخلی هستند اما معمولا کیفیت مطلوبی ندارند و غالبا باعث ایجاد نویز در سیستم می شوند، همچنین گاهی به دلیل وسعت سالن جلسات و پژواک بالا، استفاده از بلندگو های کنسول میکروفن کنفرانس به تنهایی کافی نیست به همین منظور هم بلندگو هایی برای سالن تعبیه می شود تا عمل صدا رسانی در سرتاسر سالن به خوبی و یکنواخت صورت پذیرد.

درمورد بلندگو ها در قسمت بعد توضیح خواهیم داد. فی الحال لازم به ذکر است که این بلندگو ها از نوع پسیو می باشند و برای راه اندازی و کنترل به یک آمپلی فایر و دستگاه تغذیه مرکزی نیاز دارند. یک کابل رابط وظیفه ی ایجاد ارتباط میان خروجی صدای منبع تغذیه سیستم کنفرانس و ورودی آمپلی فایر را به عهده دارد تا بدین صورت صدا از سیستم کنفرانس به سیستم صوتی سالن منتقل شود.

بلندگو های سالن کنفرانس

اگرچه تنوع بلندگو های سقفی خوب بسیار بالاست و برخورداری از تکنولوژی های جدید همچون 2WAY و Hi-Fi کیفیت صوتی بسیار قابل توجهی را به آن ها بخشیده است اما همواره اسپیکر ها دیواری سری دکوراتیو سهم قابل توجهی از بازار کنفرانس را به خود اختصاص داده است. بلندگو های دکوراتیو ظاهر جذاب و رسمی به سالن ها می بخشند و در اکثریت قریب به یقین آن ها فناوری 2WAY در بستر ووفر و تیوتر مجزا خودنمایی می کند که همه نوید بخش یک سیستم بی عیب و نقص است. همانطور که اشاره شد بلندگو های سالن کنفرانس که اکثرا از نوع پسیو و فاقد آمپلی فایر هستند به کمک آمپلی فایر خارجی تغذیه و کنترل می شوند.

 


نویسنده مطلب admin

    برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت
    Open chat
    کارشناس فروش
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟