تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
20 فوریه 2020
34 بازدید
یک نظر

هوشمند سازی خانه (Smart Home)

هوشمند سازی خانه ها حرفه ایست که سال هاست در اروپا و آمریکای مرکزی رونق گرفته و متقاضیان زیادی را هم دارد. تکونولوژی هوشمندسازی ساختمان نزدیک به یک دهه پیش وارد ایران شد و از آن زمان تا کنون رو به جلو به مسیر خود ادامه داد تا اکنون به مرحله ای رسیده باشد که تا حدودی خود را به رقبای آسیای شرقی خود نزدیک و نزدیک تر کند. قبل از هر توضیح دیگری بگذارید مقدمه ای در این باب مطرح کنم.

 

مقدمه

هوشمند سازی خانه ها به معنی تجهیز لوازم خانگی به یک سیستم کنترل مرکزی و ترجیحا وایرلس و در حد بالای آن در بستر شبکه تعریف می شود. به طور خلاصه می توان گفت که هوشمند سازی منازل این امکان را به شما می دهد که دسترسی خود را به امکانات منزل آسان تر کنید. برای مثال همه ی سیستم روشنایی یک منزل را می توان به کمک یک پنل یا یک اپلیکیشن تلفن همراه کنترل نمود و یا سیستم گرمایش و تهویه خانه را قبل از رسیدن به منزل فعال یا غیر فعال کرد. در واقع پیشرفت صنعت هوشمند سازی به افزایش دسترسی و امکانات خانه سنجیده می شود. اما یکی از مهم ترین بخش هایی که به تازگی به خانواده ی خانه های هوشمند اضافه شده، سیستم های صوتی و پخش موزیک هوشمند هستند که از سالن پذیرایی تا حمام را در بر می گیرند.

 

سیستم صوت در خانه های هوشمند

سیستم های صوتی استفاده های بسیار متنوعی دارند، تا جایی که پای آن ها به خانه های مسکونی نیز باز شده است. زمانی تنها انتخاب مشتریان برای تامین صوت مورد نیاز خانه سیستم های سینمای خانگی و یا ساند بار های گران قیمت بودند که البته کیفیت کافی را دارا نبودند و بیشتر جنبه زیبایی داشتند. امروزه با توجه به نظر کارشناسان دیزاین داخلی، خانه ها و به خصوص اتاق پذیرایی به سمت ساده سازی و خلوت شدن هرچه بیشتر در حال حرکت اند که با توجه به این موضوع، سیستم های شلوغ و پر از سیم سینمای خانگی نوعی وصله ی ناجور محسوب می شود و به همین دلیل سیستم های صوت حرفه ای به خانه های مردم راه یافتند.

 

سیستم صوت حرفه ای در منازل

بلندگو ها در واقع مهم ترین بخش یک سیستم صوت حرفه ای می باشند که برای خانه ها در انواع مختلفی تولید شده اند. بلندگو های سقفی و دیواری دو خانواده اصلی این بلندگو ها محسوب می شوند. در خانه هایی که دارای سقف کاذب هستند بلندگو های سقفی توکار می تواند انتخاب بسیار مناسب و ایده الی باشد، چرا که داخل سقف کاذب قرار می گیرد و بعد از نصب در پوش با سقف اتاق هم سطح و هم رنگ شده و معرض دید نخواهند بود، همینطور به دلیل محل خاص خود از آسیب دیدگی نیز مصون هستند. البته که قرار گرفتن بلندگو سقفی در بالاترین نقطه ی اتاق کمک چشم گیری به پخش یکنواخت صدا هم خواهد کرد. و موضوع مهم تر اینکه دیگر خبری از سیم کشی های عجیب و غریب و در معرض دید نیست.

 

آمپلی فایر و منبع پردازش و تغذیه صوت

همه ی بلندگو ها از هر نوع و کیفیتی برای راه اندازی به یک منبع تغذیه که وات مورد نیاز آن ها را فراهم کند نیاز دارند. کار آمپلی فایر پردازش و پخش صدا ( شامل قسمت میکسر ) و تقویت آن (شامل قسمت پاور) به منظور استفاده در بلندگو ها می باشد. در واقع آمپلی فایر مغز متفکر سیستم شماست که همه ورودی ها و خروجی ها به آن متصل می شود، مانند AUX ، USB ، بلوتوث و هر درگاه اتصال دیگری که دستگاه شما از آن پشتیبانی کند.

 

موارد استفاده

شما می توانید از سیستم صوت حرفه و بلندگو های سقفی خانه خود به منظور پخش موزیک زمینه استفاده کنید و یا تلویزیون خود را به آن متصل کنید تا از شر صدای ضعیف تلویزیون های خود خلاص شوید و صدایی بسیار با کیفیت تر و یکنواخت تر را تجربه کنید. حتی می توانید همه ی بخش های خانه اعم از آشپزخانه، اتاق خواب، پذیرایی و حتی حمام را مجهز به بلندگو کنید تا برای رسیدن صدا به همه ی بخش های خانه نیازی نباشد صدای تلویزیون یا پخش کننده ی خود را بیش از حد زیاد کنید و در یک قسمت با حجم بالای صدا و در قسمتی دیگر از خانه با صدایی ضعیف روبرو شوید. این امکان نیز وجود دارد که هربخش را مجزا کنترل کنید تا هرکس بتواند موسیقی مد نظر خود را در بالا ترین کیفیت تجربه کند.

بلندگو-هوشمند-ساختمان

سیستم صوت حرفه ای در باشگاه های ورزشی و هتل ها

حقیقت این است که محدوده ی فراگیر سیستم های صوت حرفه تنها به خانه های شخصی ختم نمی شود و امروزه باشگاه های ورزشی نیز از آن ها بهره می برند. اگر فقط یک بار به یکی از این باشگاه ها سر زده باشید خواهید دید که موسیقی باکیفیت عضو جدایی ناپذیر آن هاست و طبیعتا یک باشگاه حرفه ای تجهیزات صوت حرفه ای و مدرن را نیز طلب می کند. مشتری پر و پا قرص دیگری نیز برای این سیستم ها وجود دارد که هتل ها هستند. معمولا سالن لابی هتل را با موسیقی دلنشین آن در ذهن تداعی می کنید، چرا که صنعت هتل داری سال هاست با حقیقت صوت و تاثیر چشم گیر آن در رضایتمندی مشتری آشناست و امروزه سیستم های صوت و بلندگو ها را تا داخل اتاق ها نیز گسترش داده است.

 

انتخاب و سخن پایانی

صنعت صوت و به ویژه صوت در خانه های هوشمند بسیار گسترده و متنوع می باشند و توضیح آن ها در یک مقاله حقیقتا امری محال است، با این حال توصیح می کنیم اگر قصد خرید و استفاده از این سیستم ها را دارید با کارشناسان با تجربه مشورت کنید و سیستمی متناسب با نیاز و بودجه خود تهیه فرمائید.


نویسنده مطلب admin

برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت