تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
3 ژوئن 2020
43 بازدید
نظر %

سیستم کنفرانس

زمانی که صحبت از سیستم میکروفن کنفرانس به میان می آید، می بایست با وسعت بیشتری به موضوع نگریست، در این مقاله ما قصد داریم سیستم کنفرانس و اجزای آن را برای شما شرح دهیم.

طبیعتا صحبت درباره ی این موضوع می تواند بسیار گسترده باشد. پس به تفکیک به سراغ هر بخش می رویم و آن را شرح می دهیم.

میکروفن کنفرانس

قبل از هرچیزی برای تجهیز یک سالن کنفرانس، شما نیاز به میکروفن های مخصوص کنفرانسی خواهید داشت که به نوع خاصی از میکروفن های رومیزی اطلاق می شود.

میکروفن های کنفرانسی در مدل های بسیار متوعی توسط برند های مطرح و گم نام در سراسر جهان تولید می شود اما این میکروفن های کنفرانسی از هر نوعی که باشند به دو دسته ی میکروفن ها، یا بهتر بگویم، سیستم کنفرانس های آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی می شوند.

سیستم کنفرانس آنالوگ یا دیجیتال؟؟

اگر چه میکروفن های آنالوگ و دیجیتال تفاوت های بسیاری در امکانات، ساخت، قیمت و بازار فروش دارند، اما شاید مهم ترین تفاوت آن ها در پشتیبانی از دوربین های کنفرانسی باشد. می دانیم که دوربین های کنفرانس هم بخشی از سیستم کنفرانس محسوب می شوند، پس بسیار حائز اهمیت اند.

میکروفن های دیجیتال با قابلیت پشتیبانی از دوربین های رباتیک و هوشمند، امکان فیلم برداری هوشمند و ضبط تصویر از جلسه را برای کاربران فراهم می کند. شما همچنین با توجه به مدل و امکانات سیستم خود، توانایی آرشیو تصویری جلسه را نیز خواهید داشت.

از دیگر تفاوت ها در میکروفن های کنفرانسی آنالوگ و دیجیتال می توان به سیستم حضور غیاب و رای گیری جلسات اشاره نمود. همانطور که می بینید میکروفن های دیجیتال امکانات به مراتب بیشتری در اختیار شما خواهند گذاشت و به همین دلیل هم قیمت به مراتب بیشتری دارند.

منبع تغذیه سیستم کنفرانس

میکروفن های کنفرانسی از هر نوعی که باشند نیاز به یک منبع تغذیه برای راه اندازی میکروفن ها و ارتباط مجموعه میکروفن ها با سیستم صوتی سالن خواهند داشت. فراموش نکنید که منبع تغذیه در سیستم های آنالوگ و دیجیتال کاملا متفاوت است و نمی توان از منبع هریک برای دیگری استفاده نمود.

معمولا منبع تغذیه سیستم های کنفرانس دیجیتال به کمک پورت ورودی دوربین از منبع آنالوگ قابل شناسایی است. البته تفاوت بیش از این هاست و این تنها یکی از آن چند موارد است. اگر چه برنامه دهی سیستم های کنفرانس دیجیتال به صورت دستی هم امکان پذیر است اما قابلیت اتصال به PC برای برنامه ریزی و تنظیم آن نیز فراهم است.

سیستم میکروفن کنفرانس

JCU-222-MCD

نکته مهم: به عنوان جمع بندی می توان این گونه بیان کرد که از میکروفن های کنفرانسی از هر نوع و برندی توقع می رود که کپسولی بسیار خوب و حساسی داشته باشند که با توجه به خازنی بودن اغلب کپسولی های میکروفن های کنفرانسی، این توقع بیشتر هم می شود.

از دیگر توانمندی های یک میکروفن خوب کنفرانس می بایست به حداقل نویز پذیری در آن ها اشاره کرد. گاهی میکروفن ها هنگام زنگ خوردن تلفن های همراه یا حتی روشن شدن ترانس لامپ مهتابی اتاق، دچار نویز می شوند که این یک ضعف برای سیستم های گم نام و بی کیفیت محسوب می شود.

و در نهایت کاربری آسان و گردن غازی انعطاف پذیر می تواند برتری نهایی در یک دسته میکروفن کنفرانس باشد.

ناگفته نماند که همه ی میکروفن های کنفرانس یک سالن باید دارای یک میکروفن ریاست و تعدادی میکروفن شرکت کننده باشد. میکروفن ریاست دارای قابلت هایی است که برای مدیریت و کنترل سایر میکروفن ها، وجود آن الزامیست.

سیستم صوتی بخشی از یک سیستم کنفرانس

هرچند که غالب میکروفن های کنفرانسی بازار از اسپیکر داخلی بهره مند هستند، اما این اسپیکر ها بیشتر از منفعت شان دردسر ساز خواهند بود. از صدای ضعیف بی کیفیت تا ایجاد نویز و صوت در میکروفن ها مشکلاتی هستند که استفاده از اسپیکر های داخلی میکروفن کنفرانس به همراه دارد. به همین منظور در کنار یک سیستم کنفرانس، وجود یک سیستم صوتی مناسب شامل بلندگو های با کیفیت و آمپلی فایر، حتی گاها پخش کننده مولتی مدیا و پری امپ کاملا الزامی خواهد بود.

بلندگو سالن کنفرانس

بلندگو های سیستم صوتی مجموعه کنفرانسی می بایست از نوع میکروفن های تیوتر دار یا 2way باشد، چرا که قطعا برای برگذاری یک جلسه طولانی، صدای بی کیفیت کاملا آزار دهنده خواهد بود. به همین منظور می بایست از بلندگو های 2way دکوراتیو دیواری یا سقفی برای راه اندازی این مجموعه بهره برد.

آمپلی فایر سالن کنفرانس

آمپلی فایر متناسب با تعداد بلندگو های استفاده شده در سیستم و توان مصرفی آن ها و البته امکاناتی که در سالن مورد نیاز است انتخاب می شود. همچنین اگر آمپلی فایر شما از درگاه های ارتباطی و پخش کننده متنوعی برخوردار نباشد، استفاده از یک مدیا پلیر در سیستم اجتناب ناپذیر خواهد بود.

در بخش دوم این مقاله به بررسی لوازم و ادوات جانبی در سیستم کنفرانس خواهیم پرداخت.

با ما همراه باشید.

واحد آموزش مشتریان بانی باند

سیستم کنفرانس دیجیتال


نویسنده مطلب admin

    برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت
    Open chat
    کارشناس فروش
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟