تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
18 می 2020
41 بازدید
نظر %

سیستم کنفرانس

قبل از اینکه بحث پیرامون سیستم های کنفرانس را آغاز کنیم قصد داریم تا به واژه شناسی این ترکیب پردازیم. همانطوری که مشهود است ترکیب سیستم کنفرانس، از دو بخش سیستم و کنفرانس تشکیل شده است. سیستم به معنای یک مجموعه ی منظم می باشد که هدفی خاص را دنبال می کند و کنفرانس به معنای اجتماع انسانی به منظور هم فکری و مباحثه پیرامون موضوع می باشد. پس می توان اینطور نتیجه گرفت که یک سیستم کنفرانس هدفی همچون بهبود و سهولت در امر برگزاری جلسات را دنبال می کند تا مباحثه با کیفیت بهتری صورت پذیرد.

انواع سیستم های کنفرانس

سیستم های کنفرانس به طور معمول به دو سری سیستم های کنفرانس آنالوگ و سیستم های کنفرانس دیجیتال تقسیم بندی می شوند که هریک به تناسب خود ابزار جانبی مختلفی را طلب می کند و به دنبال آن امکاناتی را در اختیار کاربران قرار می دهد که هر یک را به تفضیل توضیح خواهیم داد.

سیستم های کنفرانس آنالوگ

سیستم های کنفرانس آنالوگ نوع ساده تر و ارزان قیمت تر سیستم های کنفرانس هستند که قابلیت های کمتری هم دارند. از مهم ترین کسری این سیستم ها می توان به عدم پشتیبانی از دوربین های کنفرانسی اشاره کرد. میکروفن های کنفرانس برای راه اندازی به منبع تغذیه سیستم کنفرانس متصل می شوند و گاها دارای بلندگوی داخلی هم می باشند که میزان صدای آن به کمک ولوم های تعبیه شده روی دستگاه کم و زیاد می شود، اما اغلب توصیه می شود که به منظور بهبود کیفیت صدا و جلوگیری از ایجاد نویز و سوت روی میکروفن ها، از یک سیستم صوتی مجزا و با کیفیت استفاده کنید. منبع تغذیه میکروفن های کنفرانس خروجی استریو صدا دارند که می توان از درگاه آن ها یک پل ارتباطی میان سیستم صوتی و سیستم کنفرانس برقرار نمود.

نوع کپسولی میکروفن های کنفرانسی از نوع خازنی می باشد که صدا را از فاصله 40 تا 50 سانتی متری و گاها بیشتر، دون عیب و نقص و به طور کامل دریافت می کند و آن را به منبع تغذیه و سپس به سیستم صوتی سالن ارسال می کند.

سیستم های صوتی در سالن های کنفرانس معمولا به کمک بلندگو های 2WAY که تفکیک و کیفیت پخش بالایی دارند راه اندازی می شود و برای تامین نیروی الکتریکی آن ها نیز یک آمپلی فایر با قابلیت اتصال به منبع تغذیه میکروفن های کنفرانسی تعبیه می شود.

پس به طور خلاصه می توان سیستم های کنفراس آنالوگ را در چند خط زیر خلاصه کرد:

قیمت مناسب

نصب آسان

قابلیت اتصال دوربین ندارد

سیستم رای گیری و حضور و غیاب ندارد

قابلیت ضبط و ذخیره سازی صدای جلسه دارد

کیفیت صدا و میکروفن هم اندازه با سیستم های کنفرانس دیجیتال

سیستم های کنفرانس دیجیتال

سیستم های کنفرانس دیجیتال به مراتب قیمت بالاتری نسبت به سیستم های کنفرانس آنالوگ دارند که البته بی دلیل هم نیست. اصلی ترین و بارز ترین ویژگی در سیستم های کنفرانس دیجیتال پشتیبانی از دوربین های اتوتراک کنفرانسی می باشد. دوربین یا بهتر بگویم، تصویر در واقع بعد تازه ای به این مجموعه ها بخشید تا برگزار کنندگان کنفرانس های بتوانند بهره های فراوانی از این ویژگی ببرند. از مهم ترین کاربرد های دوربین در سیستم های کنفرانس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تصویربرداری زنده از سالن و حضار و نمایش تصویر بر روی مانیتور سالن در جلسات بزرگ که امکان ایجاد ارتباط چشمی میان همه ی افراد وجود ندارد.
 • ضبط و ذخیره سازی تصویر جلسات به منظور ایجاد آرشیو و سند از جلسات مهم.
 • استفاده همزمان از صدا و تصویر در کنفرانس های از راه دور.

نکته دیگری که در مورد دوربین های اتوتراک کنفرانسی وجود دارد، ست شدن با منبع تغذیه و فوکوس به هنگام روشن شدن هریک میکروفن ها بر روی فرد سخنران می باشد.

برتری دیگری که در سیستم های کنفرانس دیجیتال وجود دارد، دارا بودن سیستم حضور و غیاب و رای گیری جلسات و همچنین آرشیو و ذخیره سازی نتیجه آرا می باشد. استفاده از این کار تا حدود زیادی شما را بی نیاز از سایر ادوات الکترونیک می کند. ناگفته نماند که منبع تغذیه در مجموعه های کنفرانسی آنالوگ و دیجیتال کاملا متفاوت است.

نوع کپسولی میکروفن ها همچون میکروفن های آنالوگ از نوع خازنی می باشد و تفاوتی با آن ها ندارد. درمورد نویز و سوت به هنگام زنگ خوردن تلفن همراه در مجاورت آن ها نیز به تازگی سیستم های وارد بازار شده اند که این اشکال هم در آن ها برطرف شده است.

JTR JCU-901

پس می توان در مورد سیستم های کنفرانس دیجیتال نیز اینطور خلاصه کرد:

قیمت بالا

امکان پشتیبانی از دوربین

ضبط و آرشیو تصویر و صدای جلسات

نصب به کمک نرم افزار یا برنامه دهی دستی

دارا بودن سیستم رای گیری و حضور و غیاب

پس از همه ی این مواردی که ذکر شد، خوب است این نکته نیز گفته شود که سیستم ها و میکروفن های کنفرانسی به صورت بی سیم هم در بازار موجود می باشند که خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند.


نویسنده مطلب admin

  برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت
  Open chat
  کارشناس فروش
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم؟