تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

میکروفن تریبونی یا میکروفن رومیزی

معرفی اجمالی

میکروفن های رومیزی که به میکروفن های تریبونی نیز شهرت دارند، دسته ای خاص از میکروفن های می باشند که مخصوص روی میز طراحی می شوند و از آن ها معمولا برای کاربرد های پیجینگ یا سخنرانی استفاده می شود. متناسب به کاربردی که میکروفن های تریبونی دارند، امکانتی نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است تا بتوانند به خوبی از پس نیاز کاربران خود برآیند. در ادامه به معرفی و تشریح این خانواده از میکروفن ها می پردازیم، پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

اجزای میکروفن تریبونی

 • کپسول میکروفن

کپسول های میکروفن تریبونی غالبا از نوع خازنی و کندانسور هستند. همانطور که می دانید، کپسولی های خازنی حساسیت بسیار بیشتری نسبت به نوع داینامیک دارند و اساس کار آن ها بر دور و نزدیک شدن صفحات حساس هادی خازن و به طبع آن جاری شدن جریان و ثبت یک الگوی سینوسی نامرتب که سیگنال های صوتی را می سازند، قرار دارد.

کپسولی های خازنی به دلیل ساختار حساس شان در مقابل صدمات فیزیکی آسیب پذیر تر از همتای داینامیک خود ظاهر می شوند، اما در عوض جذب بالای صدا حتی از فاصله های دورتر، یک مزیت بزرگ برای آن ها محسوب می شود. از همه ی این توضیحات می توان کاملا نتیجه گرفت که چرا میکروفن های رومیزی را از کپسول خازنی می سازند، زیرا دو فاکتور مهم یعنی ساکن بودن و حساسیت بالا در میکروفن های تریبونی یک شاخص جداناپذیر است.

 • گردن غازی یا ساقه میکروفن

قسمتی که کپسولی را به ماژول باکس میکروفن های تریبونی متصل می کند، اصطلاحا گردن غازی نامیده می شود که معمولا آن را از جنسی منعطف می سازند تا به خوبی و در همه ی جهات بدون حرکت قرار بگیرد. البته که شاید گردن غازی ها خیلی فاکتور مهم و اساسی در خرید میکروفن های رومیزی محسوب نشوند، اما در هر حال ضروریست که آن ها را از یک جنس مقاوم و انعطاف پذیر بسازند.

 • ماژول یا پایه ی میکروفن

علاوه بر اینکه ماژول ها در میکروفن های تریبونی به نوعی پایه میکروفن محسوب می شوند و امکان ایستادن میکروفن در جای خود را فراهم میکنند، مغز متفکر و پایگاه کنترل میکروفن ها نیز به حساب می آیند و همه ی امکانات میکروفن در این قسمت قابل مدیریت می باشند. امکاناتی که در این پاراگراف در مورد آن ها صحبت کردیم می توانند بسیار متنوع باشند و در میکروفن های مختلف تفاوت داشته باشند اما چیزی که تقریبا در همه ی میکروفن ها به صورت مشترک قرار دارد، کلید روشن و خاموش و شاسی پاور ها می باشند. توجه کنید که کاربرد کلید و شاسی کاملا متفاوت است.

کلید روشن و خاموش میکروفن را در یک حالت پایدار روشن یا خاموش قرار می دهد که به جهت سخنرانی های طولانی از آن استفاده می شود. شاسی این در حقیقت با فشرده شدن میکروفن رومیزی را در حالت روشن قرار می دهد که با رها کردن آن میکروفن مجددا به حالت خاموش برمیگردد که این قابلیت مناسب استفاده های پیجینگ می باشد.

قابلیت های بیشتر

 • دینگ دانگ

امروزه بسیاری از میکروفن های رومیزی دارای پیش زنگ یا دینگ دانگ می باشد که می توانید قبل از آن به عنوان یک آهنگ اعلان عمومی پیش از پیج از آن استفاده کنید.

 • ولوم های کم و زیاد

ولوم های کم و زیاد قابلیت دیگری می باشند که برای کاربران امکان کم و زیاد کردن صدای میکروفن و صدای دینگ دانگ را فراهم می کند و کمی استفاده از دستگاه مرکزی پیج را کاهش می دهد. گاها همین ولوم ها می توانند بسیار مهم و کاربردی ظاهر شوند.

 • پخش فایل های صوتی

بگذارید کمی فراتر برویم و یک امکان بسیار جذاب را به شما معرفی کنیم. امروزه میکروفن های تریبونی در برخی مدل های خود امکان پخش فایل های صوتی را هم برای مشتریان خود فراهم نموده اند. به این شکل که دقیقا همانند یک دستگاه پخش موزیک، فلش مموری از درگاه USB به پنل وارد شده و فایل های ذخیره شده ی صوتی را پخش می کنند که به کمک مانیتور و چند کلید به خصوص می توان به سادگی فایل های درحال پخش را مدیریت نمود.

پس از همه ی این ها لازم به ذکر است که میکروفن های تریبونی نیز همانند هر میکروفن دیگری در دو نوع بی سیم و سیم دار تولید می شوند که می توانید متناسب با فضا و امکانات خود از آن ها استفاده کنید.


نویسنده مطلب admin

  برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت
  Open chat
  کارشناس فروش
  سلام
  چطور میتونم کمکتون کنم؟