تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول

کاربرد میکروفن در دنیای مجازی امروز

در گذشته، زمانی که رسانه ها و شبکه های مجازی به این شکل فراگیر نشده بودند، میکروفن ها یا در استودیو های ضبط رادیو و موزیک بودند و یا در دست خوانندگان روی استیج. در دنیای شبکه های مجازی که امروزه افراد زیادی دست به تولید ویدئو کلیپ و پادکست های صوتی زده اند، بیش از هر زمان دیگری نیاز به میکروفن های با کیفیت و سبک در بازار حس می شود، میکروفن هایی که قابلیت اتصال و ست شدن با تلفن های همراه و یا لپ تاپ را داشته باشند. حال سوال مهمی مطرح می شود! اینکه آیا این میکروفن ها از نوع خاصی هستند؟ و اگر هستند چه تفاوتی با سایر میکروفن ها دارند؟ چطور می شود آن ها را تهیه کرد؟ و چند سوال پر تکرار دیگر…

انواع میکروفن

به طور کلی میکروفن ها به دو نوع خازنی(کندانسر) و داینامیک(پویا) تبدیل می شوند. بنا به دلایلی زیادی که مهم ترین آن ها میزان حساسیت به جذب صدا می باشد، میکروفن های خازنی تا 99% بیشتر مورد استفاده به عنوان میکروفن موبایلی قرار می گیرند، پس تا اینجای کار متوجه شدیم که با یک میکروفن خازنی رو به رو هستیم. البته میکروفن های خازنی هم در برخی از موارد نیاز به درگاه نیروی فانتوم 48 ولتی برای راه اندازی دارند که فعلا از آن ها چشم پوشی می کنیم، چرا که در مورد میکروفن های موبایلی از این نوع استفاده نمی شود.

نحوه عملکرد میکروفن خازنی

همانطور که از نام شان مشخص می شود، در تکنولوژی این میکروفن ها از یک مینی خازن تخت با یک صفحه ی ثابت و یک صفحه ی متحرک استفاده می شود. بنا به علم الکترونیک، زمانی که فاصله ی صفحات خازن تغییر می کند، ظرفیت خازن نیز تغییرکرده و ایجاد شار می کند و همین شار های متغیر ایجاد الگو های سینوسی و فرکانس می کند که در منبع تغذیه میکروفن تبدیل به سیگنال های دیجیتال قابل ذخیره سازی می شود. تا اینجا همچنان همه چیز بین یک میکروفن معمولی و موبایلی ثابت است!

تفاوت های میکروفن های معمولی و موبایلی

اولین و تنها تفاوت میان این دو خانواده تامین نیروی مورد نیاز برای راه اندازی خازن میکروفن ها می باشد. از آنجایی که در تلفن های همراه تنها یک ورودی (معمولا جک 3.5 میلیمتری) وجود دارد، اتصال صحیح میان پایانه های میکروفن و تلفن همراه چالش اصلی به حساب می آید. برای اینکار در ابتدا لازم است جک های اتصال را خوب بشناسیم.

جک های تلفن همراه و لپ تاپ

قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم که ورودی های صدا در تلفن همراه و لپ تاپ از نوع جک های 3.5 میلی متری هستند، پس فیش میکروفن شما از هر نوعی که باشد در ابتدا لازم است به جک 3.5 تبدیل شود.

انواع جک های 3.5 میلی متری ورودی به دستگاه شما

1- جک مونو (دارای دو پایانه: الف- صدای مونو یا میکروفن،  ب- منفی )
2- جک استریو (دارای سه پایانه: الف- صدای چپ،  ب- صدای راست،  ج- منفی) یا (الف- میکروفن، ب- صدای مونو، ج- منفی)
3- جک میکروفن دار استریو (دارای چهار پایه: الف- میکروفن،  ب- صدای چپ،  ج- صدای راست،  د- منفی)
مواردی که در قسمت بالا اشاره شد فیش های ورودی با تلفن یا لپ تاپ شما هستند، از طرفی ورودی دستگاه شما از نوع سوم می باشد. حال بیاید باهم مشکلی که در سینک کردن جک ها ممکن است پیش بیاید باهم بررسی کنیم.
در حالی که موبایل شما برای شکل سمت چپ طراحی شده،فرض کنید شما فیش سمت راست را وارد می کنید، برخورد کردن بدنه ی میکروفن با قسمت هایی که برای صدای خروجی چپ و راست طراحی شده بدون شک یا ایجاد نویز می کند و یا اصلا ارتباط برقرار نخواهد شد. پس مهم است که حتما برای میکروفن خود فیشی شبیه به سمت چپ تهیه کنید و سیم میکروفن و منفی را درست به پایه های مورد نظر لحیم کنید تا ارتباط به درستی برقرار شود.

نویسنده مطلب admin

    برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت
    Open chat
    کارشناس فروش
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟