تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

ضمانت بازگشت

بازگشت 7 روزه محصول
27 جولای 2020
7 بازدید
نظر %

نصب سیستم پیجینگ

قبل اینکه به سراغ توضیح درباره ی نصب سیستم های پیجینگ برویم، بد نیست که یک توضیح کوتاه و مفهمومی در مورد سیستم های صوت پیجینگ ارائه کنیم تا آن دسته از بازدیدکنندگان که به تازگی پا به عرصه نصب و خرید و فروش سیستم های پیجینگ نهاده اند نیز با زمینه ذهنی بهتری مقاله ی نصب سیستم پیجینگ را مطالعه کنند.

سیستم پیجینگ چیست؟

در گذشته ای نه چندان دور سیستم پیجینگ کاربرد بسیار محدودتری داشتند و به این وسعت مورد توجه قرار نگرفته بودند اما امروزه با رونق گرفتن پروژه های Hyper Mall و Smart Home ، بازار کار سیستم های پیجینگ به عنوان تامین کننده ی صوت مجموعه بسیار مورد توجه قرار گرفت و همین امر سبب جهش تکنولوژی در این ویترین گردید.

اگرچه استفاده از انواع بلندگو ها برای پخش موزیک با کیفیت و حتی موزیک حرفه ای با معنای ترکیب واژه ی سیستم پیجینگ خیلی هم راستا نیست، اما همچنان این خانواده صوتی به نام سیستم های پیجینگ یاد می شوند. پس تمام ذهنیت خود درباره ی سیستم های پیجینگ قدیمی و بی کیفیت را دور بریزید تا با هم به بررسی مجموعه ای از سیستم های صوتی که توانایی پخش صدا با حداکثر کیفیت را دارا می باشند، بپردازیم.

سیستم-پیجنگ

سیستم صوت پیجینگ

سیستم پیجینگ کجا استفاده می شود؟

ادارات دولتی و خصوصی، مدارس و دانشگاه ها، هتل ها، خانه های مد و زیبایی، رستوران، فست فود و کافی شاپ ها و البته خانه های شخصی و مسکونی بخشی از مصرف کنندگان سیستم های صوتی پیجینگ به حساب می آیند.

به طور کلی هرجایی که نیاز به پخش موسیقی با کیفیت احساس می شود، رد پای سیستم های پیجینگ نیز همان جاست و با در نظر گرفتن این اصل که موسیقی و صدا در دنیای امروز بسیار حائز اهمیت است و یکی از بهترین ترفند های جذب مشتری به خصوص در مجموعه های فروشگاهی، خدماتی و اقامتی به حساب می آید به طور چشمگیر بر اهمیت آن ها افزوده است، البته همانطور که اشاره شد، منازل مسکونی نیز در چند سال گذشته به یکی از بازار های پر رونق سیستم های پیجینگ بدل شده اند.

نصب و راه اندازی سیستم پیجینگ

مرحله اول: ارزیابی

در نگاه اول ممکن است نصب سیستم های پیجینگ بسیار ساده و ابتدایی به نظر رسد اما حقیقتی پشت آن نهفته است که تفاوت ها را رقم میزند. در ابتدا ارزیابی درست فضا و هم سو شدن با خواسته های مشتری مطرح است که قدم نهادن در گام بعدی کاملا وابسته ی همین پله ی اول است. اگر درک درستی از فضا و خواسته های کارفرما نداشته باشیم، سیستم پیشنهادی ما یا کارایی لازم را نخواهد داشت و یا بسیار گران قیمت تر از حد معقول خواهد بود. پس انتخاب نوع محصولات و اجناس بسیار مهم است.

مرحله دوم: سیم کشی پیجینگ

بعد از اینکه تعداد و مکان بلندگو ها مشخص شد می بایست به سراغ سیم کشی پروژه برویم. برای این امر دو دستور کار مد نظر سیم کش قرار می گیرد.

1- نصب اهمی پیجینگ

در نصب اهمی شما می بایست از بلندگو هایی فاقد ترانس مچینگ یا نوع سلکتوری با مود اهمی استفاده کنید. در این حالت شما دو قطب مثبت و منفی خواهید داشت که می بایست برای هر اسپیکر یک جفت کابل مثبت و منفی تا پشت آمپلی فایر بیاورید و در آن جا قطب های مثبت و منفی را با هم سربندی کرده و سیم مثبت را به ورودی Ω8 که معمولا با رنگی قرمز مشخص می شود وارد کنید و همینطور سیم های منفی را نیز سربندی کرده و به پایانه ی دیگر که می تواند منفی یا GND باشد اتصال دهید. فرمت فوق می تواند 2 محدودیت برای شما ایجاد کند:

الف) با طولانی شدن سیم کشی، مس در قامت یه مقاومت عمل کرده و سبب افت ولتاژ در مدار می شود.

ب) با ازدیاد تعداد بلندگو ها که هریک دارای یک مقاومت مشخص، مثلا 8 اهم هستند، طبق قانون زیمون اهم شاهد کاهش مقاومت و در نتیجه بالا رفتن توان خروجی و فشار وارده به آمپلی فایر و حتی بلندگو ها خواهیم بود که می توانند باعث سوختن آمپلی فایر و در مرحله ی بعد آسیب بلندگو ها شود.

2- نصب ولتی پیجینگ

در نصب ولتی دیگر درسر ها و چالش های فرمت اهمی مطرح نیست اما در مقابل لازم است که بلندگو های شما حتما مجهز به ترانس مچینگ باشند. در حالت ولتی بلندگو ها به صورت باند به باند به یک دیگر متصل می شوند. پشت هر بلندگو یک پایانه ی مشترک یا com به همراه یک ورودی با وات مشخص وجود دارد. شما می بایست پایانه های com را از هر اسپیکر به اسپیکر بعدی متصل کنید. پایانه ی دیگر بلندگو را نیز به همین شکل به یک دیگر اتصال دهید، بدین ترتیب تنها یک جفت سیم برای هر منطقه صوتی(زون) به پشت آمپلی فایر می رسد. حال بایستی سیم های com را با یکدیگر سربندی کرده و به ورودی 0V دستگاه وارد کنید، سپس سیم دوم هر زون را به یکی از کانال های دستگاه که معمولا با رنگ قرمز مشخص می شود وصل کنید. حال اختلاف پتانسیل 70 یا 100 ولت در مدار شما به گردش در خواهد آمد.

مرحله سوم: تنظیمات

پس از اینکه سیستم را به درستی نصب کردین، نوبت به تنظیمات صدا می رسد، بسیار مهم است که میزان صدای بیس و تریبل و همچنین حجم صدای هر زون چقدر باشد تا صدا به طور یکنواخت در تمام مجموعه پخش شود. البته در این قسمت سلیقه ی کاربر نیز تا حد زیادی تاثیرگذار خواهد بود، اما پیشنهاد می کنیم در این باره نیز با یک متخصص کار بلد هم فکری و هم کاری کنید.


نویسنده مطلب admin

    برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت برند سایت
    Open chat
    کارشناس فروش
    سلام
    چطور میتونم کمکتون کنم؟